Strona główna LZS Aktualności Podsumowanie sezonu 2022/23 LZS Fatma Pobiedna

Podsumowanie sezonu 2022/23 LZS Fatma Pobiedna

16 lipca 2023 r.
Sezon 2022/23 zakończył się już kilka tygodni temu, jednak nie możemy zostawić Was bez podsumowania minionego sezonu!

W 30. spotkaniach wygraliśmy 14 razy, 3 mecze kończyły się podziałem punktów, a 13 razy to rywale zdobywali komplet oczek. Jeden mecz byliśmy zmuszeni oddać walkowerem. Do siatki rywala trafiliśmy 69 razy, zaś rywal do naszej bramki trafił 77 razy. Taki bilans pozwolił nam zająć miejsce ósme w tabeli, które dało nam górną połowę tabeli w minionym okresie gier.

Najwięcej goli w tym sezonie zdobył kapitan seniorskiego zespołu, Arkadiusz Dyrda. Ten zawodnik trafił do bramki rywala 18 razy w całym sezonie. Pełna lista strzelców tego sezonu:
Szymon Gan, Szymon Szurniej, Jakub Sokołowski, Patryk Zajączkowski - 1 bramka

Najwięcej minut na boisku spędził nasz filar obrony, Przemysław Fornalczyk. Przemek na możliwe 2700 minut grał 2270 minut. Pełna lista minut zawodników:

Tomasz Rypicz - 3 żółte kartki, 1 czerwona kartka
Wiktor Isaiev, Tomek Skowron, Jakub Sokołowski, Paweł Kotliński - 2 żółte kartki
Kacper Witczak - 1 żółta kartka, 1 czerwona kartka
Szymon Gan - 1 czerwona kartka
Tomasz Cierpicki, Szymon Kowalski, Maciej Rypicz - 1 żółta kartka

Sezon 2022/23 był prawdziwym rollercoasterem w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Rypicza. W pierwszych siedmiu spotkaniach rundy jesiennej seniorzy nie zdobyli żadnego punkty, z 0 bilansem punktowym zajmowali ostatnią pozycję w tabeli. Kontuzje, sprawy prywatne spowodowały, że bardzo często był problem z zebraniem minimum 12-13 zawodników na mecz. Przez brak ludzi do gry musieliśmy oddać mecz walkowerem z LZS Kościelnik. Przełomowym momentem rundy jesiennej była wygrana z Koroną Radostów. Po tym spotkaniu w nasz zespół wstąpiła z powrotem wiara o lepszą grę i większą ilość punktów. Na koniec 2022 roku zdobyliśmy 16 punktów. W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej rozegraliśmy bardzo dobre gry kontrolne, wzmocniliśmy skład naszymi wychowankami którzy ogrywali się w innych klubach, dzięki czemu w rundzie wiosennej pokonaliśmy takie zespoły jak Piast Zawidów, LZS Kościelnik, Kwisa Świeradów-Zdrój czy Błękitni Studniska Dolne. Na wiosnę przegraliśmy tylko dwa spotkania na własnym boisku. Na wiosnę zdobyliśmy 29 punktów, co nam pozwoliło na koniec zająć ósmą lokatę w tabeli. Jest to najprawdopodobniej najwyższa lokata w historii naszego klubu!

DZIĘKUJEMY! Dziękujemy trenerowi, piłkarzom, naszym wspaniałym kibicom oraz sponsorom klubu za ten sezon! Mamy sporę nadzieje, że będziemy już tylko lepsi i w nadchodzącym sezonie skończymy sezon na jeszcze wyższym miejscu w tabeli!

Informacje dot. przygotowań do sezonu jak i samego sezonu 23/24, sparingpartnerach, spekulacji dot. transferów do i z klubu poinformujemy w osobnym poście! Do zobaczenia!