•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna Kronika policyjna

KRONIKA POLICYJNA


5 października 2021 r. w m. Pobiedna policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Audi, którym prowadził 25-letni mieszkaniec Olszyny. W trakcie przeprowadzonej kontroli mężczyznę poddano badaniu testerem narkotykowym z wynikiem pozytywnym. Za powyższy czyn grozi mu wysoka grzywna i zakaz prowadze nia pojazdów mechanicznych.

Źródło Panorama Leśnej nr 11/202128 września 2021 r. funkcjonariusze KP w Leśnej w trakcie czynności przeprowadzanych na terenie m. Pobiedna zatrzymali 34-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie Zarządzenia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieście, w celu odbycia kary 150 dni pozbawienia wolności. Zatrzymanego doprowadzono do najbliższego aresztu.

Źródło Panorama Leśnej nr 11/2021W dniu 21 lutego 2021 r. funkcjonariusze KP w Leśnej udali się do m. Pobiedna skąd zgłoszono kolizję drogową. Na miejscu ustalono, iż sprawcą jest 40-letni mieszkaniec Pobiednej, który na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka drugim po jazdem. Okazało się, że sprawca kolizji prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości co potwierdził wynik badania alkotestem, który wykazał 1,06 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Źródło Panorama Leśnej nr 4/202130 lipca 2020 r. funkcjonariusze Policji w trakcie przeszukania pomieszczeń jednego z budynków w miejscowości Pobiedna ujawnili 171,09 grama marihuany, 0,05 grama metamfetaminy i gotówkę w kwocie 15 500 złotych.

Źródło Panorama Leśnej nr 8/202026 czerwca 2020 r. w Pobiednej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Leśnej podjęli interwencję wobec 43-letniego mieszkańca opisanej miejscowości, który według zgłoszenia znajdując się w stanie nietrzeźwości miał kierować wobec zgłaszającego groźby karalne. Podjęte na miejscu czynności w sprawie potwierdziły otrzymaną informację. Sprawcę przestępstwa zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zatrzymanemu ogłoszono zarzuty, a następnie doprowadzono do prokuratury. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za stosowanie gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło Panorama Leśnej nr 7/202025 czerwca 2020 r. w Pobiednej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Leśnej zatrzymali 42-letniego mieszkańca opisanej miejscowości, który znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę domową, w trakcie której groził swojej matce. Jak ustalili funkcjonariusze było to już kolejne tego rodzaju zachowanie mężczyzny wobec osób najbliższych, które wyczerpało znamiona znęcania. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu trafił do prokuratury, gdzie zostały mu ogłoszone zarzuty. Prokurator zastosował wobec sprawcy przemocy domowej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia lokalu oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną i świadkami. Za opisane przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło Panorama Leśnej nr 7/202012 czerwca 2020 r. w Pobiednej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Leśnej wraz z funkcjonariuszami Celno-Skarbowymi ze Zgorzelca podjęli zaplanowane wcześniej działania przeciwko osobom podejrzewanym o dystrybucję oraz sprzedaż narkotyków na podległym terenie. W wyniku przeprowadzonych działań na terenie jednej z posesji, w opisywanej miejscowości, ujawnili oni przydomową plantację marihuany. Druga znajdowała się wewnątrz budynku. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, że uprawą marihuany zajmował się 24-letni mężczyzna, który został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po usłyszeniu zarzutów trafił do prokuratora, który zastosował wobec mężczyzny wolnościowe środki zapobiegawcze. Za opisane przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło Panorama Leśnej nr 7/2020

Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u