•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?

Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Wyróżnienie dla PTH

Wyróżnienie dla PTH

6 października 2014 r.

25 września 2014 roku podczas sesji Rady Miejskiej w Leśnej, miały miejsce miłe akcenty dotyczący Pobiednej. Burmistrz Leśnej Jan Surowiec na ręce zaproszonych gości - członków Polskiego Towarzystwa Holozoficznego, złożył podziękowania dla Polskiego Towarzystwa Holozoficznego z siedzibą w Pobiednej za działalność na rzecz lokalnej społeczności. Podziękowania w szczególności dotyczą ostatniego przedsięwzięcia, które jest realizowane w Pobiednej. Członkowie PTH realizują własnymi siłami i za własne pieniądze przy wsparciu Sołectwa Pobiedna i Gminy Leśna projekt społecznościowy pod nazwą: „ Odnowa przystanku autobusowego i terenu wokół niego” (o czym pisaliśmy tutaj).

Członkowie Towarzystwa mieszkają na terenie Pobiednej od kilkunastu lat. W tym czasie zrealizowali w Pobiednej wiele bardzo ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć. Największym była budowa placu zabaw dla dzieci w 2012 roku. Od oddania placu zabaw do użytku dzieciom, systematycznie plac sprzątają, koszą trawniki, sprawdzają stan techniczny zabawek i urządzeń i w razie potrzeby naprawiają uszkodzenia. W roku 2011 odnowili elewację Przedszkola Gminnego i szkolnej sali gimnastycznej. Kilka razy w roku organizują akcje dobroczynne i charytatywne. Rozdają mieszkańcom żywność, sprzęty gospodarstwa domowego, odzież, obuwie, pościel, materace, zabawki. Podczas jednej z takich akcji rozdano aż 25 metrów sześciennych sprzętów i odzieży. Co rok przed zimą montują siatki przeciwśnieżne o długości kilkuset metrów wzdłuż ulicy Wola Sokołowska. W roku 2012 przeprowadzili akcję rozdawania drewna opałowego. Potrzebującym mieszkańcom Pobiednej, których nie stać na zakup opału dostarczyli do miejsca zamieszkania łącznie 10 metrów sześciennych drewna opałowego. Przed świętami Bożego Narodzenia ubierają na Placu Wolności choinkę. Współpracując ze szkołą organizują zajęcia przyrodnicze, które przeprowadzają we własnym gospodarstwie, pomagają w organizowaniu wielu innych zajęć i uroczystości szkolnych.

Z powyższych informacji wynika, że cała społeczność Polskiego Towarzystwa Holozoficznego (PTH) i Lighthouse Center Polen (LCP) z siedzibą w Pobiednej, jak najbardziej zasługuje na podziękowania i wyróżnienia. Jedyne, czego oni oczekują od mieszkańców i władz to pozwolić im, aby mogli pomagać i działać na rzecz lokalnej społeczności.
Takich mieszkańców jak członkowie PTH i LCP chyba chciałaby mieć każda miejscowość, ale czy mieszkańcy Pobiednej doceniają fakt, że Oni mieszkają właśnie tutaj?Drugim epizodem związanym z Pobiedną podczas tej sesji była niezaplanowana wcześniej w Urzędzie Miasta wycieczka uczniów z II klasy Szkoły Podstawowej w Pobiednej. Uczniowie podczas zwiedzania poszczególnych działów Urzędu Miasta, w Sali Rajców natrafili na sesję Rady Miasta. Przewodniczący Rady Miasta Walter Straszak korzystając z okazji obdarował wycieczkowiczów drobnymi upominkami.
Opracował (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u