•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?

Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Świąteczna akcja pomocy

Świąteczna akcja pomocy

17 grudnia 2014 r.

W sobotę 13 grudnia 2014 roku członkowie Polskiego Towarzystwa Holozoficznego już po raz czwarty zorganizowali świąteczną akcję rozdawania darów dla mieszkańców Pobiednej. Zbiórka darów organizowana była od początku października niemal przez dwa miesiące w wielu krajach Europy. Najwięcej darów zebrano w Austrii (w miejscowościach: Wiedeń, Graz, Linz) oraz w Niemczech (Berlin, Hamburg, Dortmund, Oldenburg, Bamberg, Monachium, Benediktbeuren). Ponadto wiele rzeczy przywieźli także goście odwiedzający ośrodek Towarzystwa. W sumie zebrano ok 72 metrów sześciennych(!!!) odzieży, zabawek, artykułów gospodarstwa domowego, wyposażenia mieszkań, kosmetyków oraz artykułów szkolnych. Wszystkie zebrane dary zostały w ciągu kilkunastu dni zwiezione do ośrodka Towarzystwa na Woli Sokołowskiej w Pobiednej. Część darów została przekazana najuboższym rodzinom z Pobiednej w formie paczek żywnościowych. Część artykułów szkolnych została przekazana dla przedszkola i szkoły w Pobiednej. Samo przygotowanie a więc rozpakowywanie przywiezionych paczek, sortowanie, przetransportowanie i w końcu układanie na Szkolnej Sali Gimnastycznej w Pobiednej zajęło niemal 3 tygodnie. W przygotowaniu tej dobroczynnej akcji tylko na terenie Pobiednej brali udział sympatycy i członkowie PTH z Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Włoch, sołtys Pobiednej Anna Hałas oraz mieszkańcy Pobiednej.

Część rzeczy, których nie udało się rozdać mieszkańcom Pobiednej przekazano do Świecia gdzie Pani Sołtys zorganizowała podobną akcję dla mieszkańców Świecia.

Już od czterech lat Polskie Towarzystwo Holozoficzne z siedzibą w Pobiednej systematycznie organizuje akcje dobroczynne dla mieszkańców Pobiednej. Ponadto dzięki członkom Towarzystwa powstał w centrum Pobiednej plac zabaw dla dzieci, odnowili elewację Przedszkola i Szkolnej Sali Gimnastycznej a ostatnio odnowili teren wokół przystanku autobusowego przy ulicy Dworcowej w Pobiednej. Ich zaangażowanie i bezinteresowność w działaniach na rzecz mieszkańców Pobiednej jest godna podziwu i naśladowania.

Opracował (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u