•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Oficjalna strona Pobiednej

GOPR uczy przedszkolaki

1 kwietnia 2015 r.
Zaczęła się wiosna, większość z nas wyruszy na wycieczki piesze i rowerowe. Coraz cieplejsze dni będą sprzyjać przebywaniu na łonie natury, uprawianiu aktywnych form wypoczynku.
Chociaż dzieci nie mogą same uczestniczyć w wędrówkach pieszych i rowerowych, to postanowiliśmy je do nich przygotować, przekazać na ten temat jak najwięcej wiedzy i wiadomości. Zaprosiliśmy do Przedszkola Gminnego w Pobiednej ratownika karkonoskiej grupy GOPR Pana Tomasza Mitkiewicza.
Zaproszony gość, przekazał dzieciom profesjonalną wiedzę na temat bezpiecznych wycieczek górskich pieszych jak również rowerowych. Szczególną uwagę zwrócił na odpowiedni ubiór i poruszanie się szlakami górskimi. Omówił niezbędne wyposażenie, które powinna posiadać osoba wybierająca się na górską wycieczkę. Dzieci dowiedziały się także jakie niezbędne akcesoria powinien posiadać rower aby bezpiecznie na nim jeździć. W naszym regionie, wokół Świeradowa-Zdroju w ostatnich latach wybudowano ok. 40 km górskich, naturalnych tras rowerowych. Biegną one w malowniczych terenach, które zachęcają do jazdy na rowerze. Są odwiedzane przez coraz więcej osób. Prędzej czy później większość dzieci będzie z nich korzystać. Przygotowanie roweru i dzieci, ze względów bezpieczeństwa jest bardzo ważne. Spotkanie dzieci z pracownikiem GOPR spełniło swoją rolę. Przekazane wiadomości pozwolą im uczestniczyć w wycieczkach w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u