•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Wycieczka do Fabryki Bombek


23listopada 2011 r.
Ciekawe i pouczające wycieczki krajoznawcze dla dzieci, organizowane z inicjatywy Rady Rodziców Przedszkola w Pobiednej to już tradycja. W bieżącym roku szkolnym inspiracją do wybrania celu wycieczki były zbliżające się święta Bożego Narodzenia i tradycje z nimi związane.
Dnia 10 listopada 2011 r. dzieci pojechały na wycieczkę autokarową do Fabryki Szklanych Ozdób Choinkowych "Vitbis" w Złotoryi. Zakład ten, jest drugim, co do wielkości w Polsce zakładem produkcji ozdób choinkowych i największym zakładem produkcji ręcznej w kraju, oraz jednym z największych w całej Europie. Fabryka zatrudnia 220 osób i funkcjonuje przez cały rok z jedyną przerwą przypadającą na ostatni tydzień grudnia.
Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznania się z cyklem produkcji bombek. Podczas zwiedzania fabryki odwiedzaliśmy kolejno fabryczne hale: na początku była "dmuchalnia", gdzie szklana rurka zmieniała się pod wpływem wdmuchiwania w bombkę powietrza z płuc, potem była "lakiernia-wzorcownia", gdzie obserwowaliśmy jak zasrebrza się szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra, następnie udaliśmy się do najciekawszej hali w zakładzie - "dekoratorni". Powstają tam prawdziwe dzieła sztuki. Wszystkie bombki malowane są i zdobione w sposób tradycyjny, czyli ręcznie. Praca ta wymaga zdolności plastycznych, niezwykłej cierpliwości i precyzji.
Na końcu odwiedziliśmy firmowy sklep, gdzie odebraliśmy zamówione wcześniej bombki z wypisanymi imionami dzieci. Przedszkole otrzymało również karton ozdób w prezencie. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i pełne wspaniałych wrażeń.

Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj.Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u