•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt 
  •  polityka prywatności 
  •  reklamy 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?Kalendarz odbioru odpadów
Kalendarz dni z zakazem handlu
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Dzień dla Ziemi

5 maja 2015 r.
Ile śmieci wytwarza rocznie mieszkaniec Polski, a ile z tego będzie przetworzonych? Jak długo żyje plastikowa butelka? Ile ton reklamówek trafia rocznie na wysypiska? Na te pytania, i wiele, wiele innych, szukali odpowiedzi uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej, biorąc udział w realizacji ogólnopolskiego projektu Fundacji Arka "Listy dla Ziemi". Podczas różnorodnych zajęć próbowali jak najlepiej zrozumieć tegoroczne przesłanie akcji, które brzmiało Nie bądź jednorazowy. We wszystkich klasach odbyły się warsztaty poświęcone ekokonsumpcji i gospodarce odpadami. Uczniowie dowiedzieli się, jak stosować prostą ekologiczną zasadę 3R. W listach, które napisali w trosce o Ziemię, prosili rodziców o używanie płóciennych toreb, kolegów przekonywali do zapisywania do końca zeszytów, oddawania zabawek i odsprzedawania książek, a sąsiadów zachęcali do zakładania kompostowników. Na zajęciach plastycznych nadali drugie życie plastikowym butelkom, słoikom i innym niepotrzebnym odpadom, robiąc piękne bukiety kwiatów, wazony i różnorodne zabawki. Podczas wykonywania prac okazało się, że recykling może być również wspaniałą zabawą.

Na zakończanie, uzbrojeni w worki i rękawiczki, praktycznie wykorzystali zdobytą wiedzę, porządkując szlaki turystyczne i ulubione miejsca spacerów mieszkańców Pobiednej oraz segregując zebrane odpady. Włączyli się w ten sposób do akcji W zielonym krajobrazie organizowanej przez RCEE w Lubaniu.

Zdjęcia z Dnia Ziemi można obejrzeć tutaj
Dołącz do nasTweetnij
Jakość powietrza
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linkiPogoda
Pogoda Pobiedna

Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u