•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt 
  •  polityka prywatności 
  •  reklamy 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów
Kalendarz dni z zakazem handlu
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Pracowity dzień

22 kwietnia 2010 r.
Wczorajszy dzień (21 kwietnia 2010 r.) był bardzo pracowity dla strażaków OSP Pobiedna.
Około godziny 13.30 otrzymali powiadomienie o płonących nieużytkach w Wolimierzu. Do akcji gaśniczej został wysłany średni wóz bojowy z jednym zastępem strażaków, który sprawnie poradził sobie z ugaszeniem tego pożaru.
Kolejny alarm tego dnia miał miejsce tuż przed godziną 18. Dwa wozy bojowe (średni i ciężki) z dwoma zastępami strażaków (11 osób) udało się do Złotnik Lubańskich gdzie płonął budynek mieszkalny. W akcji gaszenia brało udział 7 sekcji. Oprócz dwóch z Pobiednej, w akcji brało jeszcze udział dwie sekcje Państwowej Straży Pożarnej z Lubania, dwie sekcje z OSP Leśna i jedna z OSP Złotniki Lubańskie.
Płonący budynek znajdował się w zabudowie szeregowej i zagrażało realne niebezpieczeństwo przedostania się ognia do budynku znajdującego się tuż obok.
Cała akcja gaszenia w wyniku, której udało się ugasić płonący budynek i nie dopuścić do przedostania się ognia do sąsiedniego budynku trwała ok. jednej godziny. Strażakom udało się uratować dach budynku jednak spaleniu uległy pomieszczenia mieszkalne i strop.
Budynek, w którym doszło do pożaru jest własnością Gminy Leśna i to właśnie Burmistrz będzie musiał zapewnić pogorzelcom (rodzina wielodzietna) mieszkanie zastępcze, ponieważ budynek do ponownego zamieszkania będzie nadawał się dopiero po gruntownym remoncie.

Opracował (m)
Dołącz do nasTweetnij
Jakość powietrza
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linkiPogoda
Pogoda Pobiedna

Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u