•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?

Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> LZS >> Aktualności >> LZS Fatma Pobiedna - podsumowanie sezonu 2009/10

LZS Fatma Pobiedna - podsumowanie sezonu 2009/10

10 lipca 2010 r.

W minionym sezonie nasza drużyna spisała się "średnio" zajmując 6 miejsce w swojej grupie rozgrywkowej klasy B. Sezon ten należy podzielić na dwie części: pierwsza to runda jesienna, a druga to runda wiosenna. Podział ten nie wynika z prostego podziału na rundy rozgrywkowe, ale z osiągniętych wyników i postawy na boisku naszej drużyny.
Jesienią gra i wyniki były bardzo przeciętne. Brakowało atmosfery w drużynie, występowały napięcia między zawodnikami miejscowymi i "obcymi". Po meczu w Rybnicy nastąpiło oczyszczenie. Odeszli wszyscy zawodnicy z Leśnej, rundę dokończyliśmy swoimi graczami. Taka sytuacja, że grali tylko wychowankowie naszego klubu miała ostatni raz miejsce na wiosnę 2003 roku. Rundę zakończyliśmy 6 wygranymi, 1 remisem i aż 6 porażkami bramki 41 do 34. W całej rundzie grało 23 zawodników, co świadczy o braku stabilizacji składu drużyny.
Wiosna br. to całkiem inna postawa drużyny. Ustabilizował się skład zespołu w tej rundzie grało "tylko" 19 zawodników. Odnieśliśmy 10 zwycięstw i ponieśliśmy 3 porażki. Bramki 39 do 29. Tę rundę trzeba ocenić pozytywnie. I gdybyśmy w każdym meczu dysponowali mocniejszą ławką rezerwowych wyniki mogły być jeszcze lepsze.
Najlepsze mecze naszej drużyny to: wygrane z Radostawiem 1:0 (drużyna ta awansowała do klasy A), z Sudetami Giebułtów 3:1 i z Zarębą 4:1. Najsłabsze mecze w naszym wykonaniu to porażki z Juvenią Rybnica 1:9 i Kościelnikiem 0:5.
Jesienią na wyróżnienie za postawę na boisku nie ma specjalnie, kogo wyróżnić, rundę wiosenną do udanych mogą zaliczyć przede wszystkim: Artur Witczak, Damian Jędrzejczyk, Tomek Rypicz i Szymon Paluch. Trzeba także wspomnieć o wyczynie Damian Jędrzejczyka, który w meczu z Rolnikiem Rząsiny zdobył aż 9 bramek, co jest absolutnym rekordem w historii naszego klubu.
W całym sezonie rozegraliśmy 26 meczy, wygrywając 16, remisując 1 i ponosząc 9 porażek, stosunek bramek 80 do 63.
Grali następujący zawodnicy i rozegrali np. ilość meczy: 25 - Arkadiusz Rejman, 23 - Szymon Gan, 22 - Tomasz Osiej, 21 - Damian Jędrzejczyk, 19 - Kamil Kazimierski i Piotr Zaleśny, 18 - Tomasz Rypicz i Mirosław Skowron, 17 - Szymon Paluch, 16 - Cezary Gnoiński i Damian Witczak, 13 - Piotr Sekuła, 12 - Dariusz Kurant, 11 - Andrzej Bednarski i Artur Witczak, 10 - Wojciech Downar i Rafał Mazur, 9 - Przemysław Kostyk, 8 - Ryszard Myśliński i Dariusz Skowron, 6 - Waldemar Galik, 3 - Albert Jochim, 2 - Krzysztof Galik i Damian Sikora, 1 - Łukasz Kerber, Przemysław Lipek i Przemysław Sobolewski.
Bramki dla naszej drużyny zdobywali: 31 - Damian Jędrzejczyk, 11 - Wojciech Downar, 7 - Mirosław Skowron, 5 - Szymon Gan i Tomasz Rypicz, 3 - Rafał Mazur i Ryszard Myśliński, 2 - Przemysław Kostyk, Dariusz Kurant, Tomasz Osiej i Szymon Paluch, 1 - Andrzej Bednarski, Waldemar Galik, Damian Witczak i samobójcza, 3 - walkower.
Na koniec mniej przyjemna statystyka to otrzymane kartki przez naszych zawodników. W sumie w sezonie 2009/10 nasi zawodnicy zostali ukarani 8 kartkami czerwonymi i 52 kartkami żółtymi. "Liderem" tej klasyfikacji został Kamil Kazimierski (1 czerwona i 8 żółtych).Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u