Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna LZS Aktualności Piąta wygrana jest faktem

Piąta wygrana jest faktem

27 września 2015 r.

Mecz z Kwisą Mroczkowice rozegrany przez piłkarzy LZS Fatma Pobiedna w dniu 27 września 2015 roku odbył się na boisku rywala w Mroczkowicach. Mecz wygraliśmy dość pewnie 3:0 (0:0). Pierwszą połowę zaczęliśmy od zdecydowanych ataków na bramkę gospodarzy. Wprawdzie poważniej im nie zagroziliśmy to Kwisa przez dobre 20 min. nie potrafiła wyjść składną akcją ze swojej połowy. Potem mecz się wyrównał i gospodarze mieli ze dwie doskonałe sytuacje ale raz wspaniale interweniował nasz bramkarz a potem był niecelny strzał napastnika Kwisy. Dopiero w końcówce połowy mieliśmy dobrą okazję na zmianę wyniku, ale na posterunku był bramkarz gospodarzy. Drugą połowę zaczęliśmy od mocnego uderzenia, bo w 47 min. dokładne podanie Przemka Szatkowskiego znalazło Damiana Jędrzejczyka w szesnastce Kwisy a on nie zmarnował doskonałej okazji i wynik się otworzył, a był to jubileuszowy 250 gol w karierze Damiana. Gratulacje!!! Gospodarze chyba stracili w tym momencie wszelki animusz, zostali zepchnięci do obrony i kwestą czasu były kolejne bramki dla nas. I tak, 58 min. Adrian Żarkowski przejął piłkę 40 m do bramki rywali i przeprowadził rajd zakończony celnym strzałem z linii szesnastki, prowadzimy więc już 2:0. Trzy minuty później kolejne podanie Przemka do Damiana, który ustalił wynik meczu na 3:0. Nadal atakowaliśmy ale więcej zdobyczy już nie było choć okazje i owszem. Kwisa w samej końcówce też mogła zdobyć honorowego gola, ale dwoma wspaniałymi interwencjami popisał się Patryk Zajączkowski.