Rozwoju Wsi

Oficjalna strona Pobiednej

LZS Fatma w końcu zwycięża

26 września 2012 r.

W niedzielę 23 września 2012 r seniorzy LZS Fatma gościli na boisku w Pobiednej drużynę Sudety z Giebułtowa. Był to dobry zwycięski mecz. Wygraliśmy z Giebułtowem 3:1 (0:1). Po bramkach Damiana Witczaka, Adriana Żarkowskiego i Mateusza Wiśniewskiego z rzutu karnego po faulu na Adrianie. Pierwsza połowa toczyła się z przewagą gości, którzy zdobyli bramkę w 18 min. po błędzie naszej obrony. Potem jeszcze przynajmniej dwie sytuacje wybronił nasz bramkarz. Goście mieli inicjatywę, ale nie została ona potwierdzona większą ilością zdobytych bramek. My też mieliśmy dwie co najmniej okazję, ale strzały naszych zawodników były blokowane. Druga połowa to wyrównana gra, ale bramki zdobywaliśmy już tylko my. W 70 min. po centrze Adriana Damian Witczak zdobył bramkę wyrównującą. Poszliśmy za ciosem i 4 min. później Adrian Żarkowski po samotnym rajdzie wpadł w szesnastkę gości i mierzonym strzałem w długi róg wyprowadził nas na prowadzenie. Sudety straciły cały koncept gry. Dalej atakowaliśmy i w 82 min. po faulu na Adrianie sędzia podyktował rzut karny pewnie wykorzystany przez Mateusza Wiśniewskiego. Goście nie mogli się pogodzić z porażką, czego efektem były mnożące się faule. Jeszcze po meczu szukali szczęścia w sprawdzaniu naszych zawodników, którzy w meczu z Zarębą zobaczyli czerwone kartki. Oby ten mecz był przełamaniem naszej drużyny. I mimo kłopotów kadrowych i niesnasek w klubie mecz ten zapowiadał lepszą grę i awans w tabeli.