Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna LZS Aktualności Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej

3 maja 2013 r.

Kolejny dobry mecz drużyny seniorów LZS Fatma Pobiedna, ale tym razem zwycięski. 1 maja 2013 r. na własnym boisku wygraliśmy z drużyną z Radogoszczy 4:1 (0:1). Jak zwykle byliśmy drużyną aktywniejszą, prowadziliśmy grę, a goście grali z kontry i w pierwszej połowie stworzyli sobie dwie groźne sytuacje, ale w obu dobrze interweniował nasz bramkarz. Niestety w 23 min. niepotrzebnie przewrócił w niegroźnej sytuacji w rogu pola karnego napastnika z Radogoszczy i sędzia podyktował rzut karny dla rywali. I znowu wspaniałą interwencją obronił karnego, ale przy dobitce nie miał już szansy na dobrą interwencję. Nasza drużyna przeprowadzała kolejne groźne akcje, ale brakowało dokładnego ostatniego podania albo wychodziły braki techniczne naszych zawodników (przyjęcie piłki). I pierwsza połowa została przegrana. W drugiej połowie meczu nasza przewaga wzrastała już z minuty na minutę, goście wyraźnie zaczęli opadać z sił. Grali z kontry i jedną bardzo groźną sytuację sobie stworzyli, zawodnik Radogoszczy wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem, ale on z wyczuciem interweniował i nie dopuścił do utraty drugiej bramki. W 50 min. po faulu na Adamie Stochwiczu sędzia podyktował rzut karny dla nas i skutecznym egzekutorem był Damian Jędrzejczyk. Tak, więc remis. Potem przez pół godziny nie potrafiliśmy wykorzystać stwarzanych okazji do objęcia prowadzenia. Wreszcie w 79 min. po podaniu Damiana Jędrzejczyka Rysiek Myśliński wyprowadził nas na prowadzenie. Goście jeszcze się nie otrząsnęli po tej bramce a Rysiek zrewanżował się Damianowi dokładny podaniem i w 81 min prowadzimy już 3:1. Radogoszcz całkiem opadła z sił i w 89 min. po koronkowej akcji ostatnią bramkę zdobył Damian Witczak. Podsumowując cieszy wygrana, cieszy styl naszej gry, martwi natomiast skuteczność i widoczne braki szybkościowe niektórych naszych zawodników. Już w najbliższą niedzielę zagramy w Giebułtowie kolejny trudny mecz.

Zdjęcia ze zwycięskiego meczu z drużyną Radogoszczy można obejrzeć tutaj.