Rozwoju Wsi

Oficjalna strona Pobiednej

Wiosna rozpoczęta

15 kwietnia 2016 r.

Rundę wiosenną sezonu 2015/2016 piłkarze LZS Fatma Pobiedna rozpoczęli 3 kwietnia 2016 roku od wygranej z Rolnikiem Rząsiny 4:1 (4:1).
Mecz wygrany co w sumie jest najważniejsze, ale poziom naszej gry nie najwyższy. Goście spotkanie zaczęli aktywniej osiągnęli lekką przewagę, ale na szczęście nic poważnego pod naszą bramką się nie działo. Tak było do 14 min., wtedy prostopadłym podaniem do Damian Jędrzejczyka popisał się Krystian Cymbałko, Damian wbiegł w szesnastkę gości i wtedy został sfaulowany przez bramkarza Rząsin. Sędzia bez wahania pokazał bramkarzowi czerwoną kartkę i podyktował rzut karny. Minutę później Przemek Szatkowski wykorzystał jedenastkę i prowadzimy 1:0. Goście się trochę podłamali, my natychmiast mocniej przycisnęliśmy i zaczęły padać kolejne bramki. W 20 min. ponownie podanie Krystiana do Damiana Jędrzejczyka , który wykorzystał złe ustawienie bramkarza i strzałem z linii szesnastki zdobył drugą bramkę. Dwie minuty później Rysiek Myśliński strzela trzeciego gola przy asyście Kordiana Rożko i wreszcie w 30 min. kolejne prostopadłe podanie Krystiana do Przemka Fornalczyka, który z bardzo ostrego kąta zdobył czwartego gola dla naszej drużyny. Wreszcie w 42 min. goście zdobyli jak się później okazało honorowego gola. Druga połowa była już niestety bardzo słaba w naszym wykonaniu. Goście byli aktywniejsi, wyglądało jakby bardziej im się chciało. I choć nie mieli jakiś klarownych "setek" to nie wyglądało to najlepiej. My natomiast graliśmy bardzo chaotycznie, w oczy rzucało się brak podstawowych elementów wyszkolenia (przyjęcie piłki i dokładne podanie). Nie potrafiliśmy celnie trafić w bramkę gości, wszystkie strzały mijały słupki bramki Rząsin. I wreszcie w 87 min. nasz bramkarz bez potrzeby faulował napastnika gości w rogu własnego pola karnego, sędzia ukarał go żółtą kartką i podyktował karnego dla Rolnika. Na szczęście w pełni się zrehabilitował bo w dobrym stylu obronił karnego.