•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Cztery dni radości

12 sierpnia 2014 r.
Piętnaścioro dzieci z Przedszkola Gminnego w Pobiednej, pierwsze dni wakacji spędziły na półkolonii zorganizowanej w ramach programu wolontariatu pracowniczego PGE "Pomagamy", w który zaangażowała się Rada Rodziców. Projekt, przygotowany przez rodziców w kwietniu, znalazł się w gronie finalistów konkursu, w którym Pracownicy Polskiej Grupy Energetycznej, przy wsparciu lokalnej społeczności mogli ubiegać się o dofinansowanie swojej inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności.

Program półkolonii miał charakter aktywnej nauki poprzez zabawę i pracę. Każdego dnia dzieci zdobywały nowe, praktyczne umiejętności potwierdzone, tak jak na obozie harcerskim, zdobytą sprawnością. Pierwszego dnia było to bandażowanie misiów i lalek oraz zawody sportowe, podczas których wszyscy uczestnicy otrzymali "złote" medale. Drugiego dnia - podchody w czasie pieszej wycieczki do ekologicznego gospodarstwa prowadzonego przez Towarzystwo Holozoficzne w Pobiednej a tam karmienie owiec, kosztowanie miodu i sadzenie kwiatów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się wyrywanie marchewek, a na koniec - "po pracy" - pyszna, ekologiczna pizza. Atrakcją trzeciego dnia było spotkanie z wielkim Wodzem Indian w wiosce indiańskiej w Trójcy i polowanie na Czarnego Kowboja. Ostatni dzień był chwilą oddechu po pełnych wrażeń zajęciach w plenerze. Gościliśmy bowiem Panią Aldonę Walczak - bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Bogatyni, która oczarowała dzieci czytając im bajki związane z teatrem. Następnie przedszkolaki zaimprowizowały małe przedstawienie.

Podsumowaniem półkolonii było wspólne ognisko wolontariuszy i uczestników półkolonii w czasie, którego zabawa trwała nada a zakupione w ramach projektu nowe zabawki i przyrządy sportowe urozmaicały czas dzieciom i opiekunom.

Inicjatywa Rady Rodziców dała wiele radości piętnastu przedszkolakom, a wydarzyła się dzięki 5 tysiącom złotych – dofinansowaniu w ramach programu wolontariatu pracowniczego PGE, zorganizowanego przez PGE Polską Grupę Energetyczną i Fundację PGE – Energia z Serca. Były to niezapomniane chwile dla dzieci, a rodzicom pozwoliły poznać się nawzajem i bardziej zintegrować. Myślę, że dzięki temu są gotowi na nowe wyzwania!

Składam serdecznie podziękowania dla organizatorów konkursu oraz dla wszystkich wolontariuszy zaangażowanym w realizację projektu:

- Pani Krystynie Rypicz – kierownikowi półkolonii,
- Pani Ewelinie Krawczyk – opiekunce dzieci,
- Alicji Matacz, Marlenie Zubek, Magdalenie Buczko, Patrycji i Tomkowi Ościakom, Tomkowi Walczakowi oraz pozostałym rodzicom... - za dyspozycyjność, pomoc i wsparcie na etapie przygotowań oraz realizacji projektu,
- Tomkowi Kotlińskiemu – za chwile uchwycone w obiektywie,
oraz dla
Polskiego Towarzystwa Holozoficznego – za wspaniały "Ekodzień",
Park Hotel w Świeradowie-Zdroju – za pyszne obiady,
UM Leśna – za nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń Przedszkola wraz z mediami.

Sylwia Holinka – Walczak
Przewodnicząca Rady Rodziców

"Dobroć dawana innym, zawsze do nas powraca"

Zdjęcia z półkolonii można obejrzeć tutaj.
Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u