•

Kajakarka z Pobiednej

2 grudnia 2011 r.
Zakończył się sezon kajakarski, który w tym roku był dla sekcji kajakarstwa górskiego i kajak - polo naszej gminy bardzo udany. Zawodnicy zdobyli 47 złotych, 47 srebrnych i 77 brązowych medali, oraz 15 pucharów w turniejach w Polsce i za granicą. Największymi osiągnięciami pochwalić się może, były wychowanek przedszkola w Pobiednej - Igor Sztuba, który zdobył III miejsce w Mistrzostwach Europy w Bania Luce w Bośni.

Nas oczywiście najbardziej interesuje i cieszy rozwijająca się kariera sportowa Ali Bulery.

Ala mieszka w Pobiednej, jest uczennicą II klasy SP w Pobiednej, a w wolnych chwilach sportsmenką, która chętnie bierze udział w różnych formach czynnej rekreacji - biegach ulicznych, narciarskich, ale przede wszystkim w konkurencjach kajakarskich. Trenuje już od 5 roku życia kajakarstwo górskie i kajak-polo w L.U.K.S. "Kwisa" w Leśnej, pod okiem trenera Bogdana Sztuby. W swoich pierwszych zawodach slalomowych wystartowała w 2009 r. i od tamtej pory systematycznie osiąga coraz lepsze wyniki.

Ten sezon rozpoczęła jednak bardzo pechowo - kontuzją ręki. Złamanie uniemożliwiło jej udział w obozie treningowym i wyeliminowało z pierwszych startów. Sezon nie został jednak całkowicie stracony. Już 30 lipca wzięła udział w Zawodach Uczniowskich Klubów Sportowych w Leśnej, gdzie w slalomie uplasowała się na VII miejscu, a następnego dnia w V Regatach Młodzików w Kajak - Polo, wraz ze swoim zespołem zajęła miejsce III.

Najtrudniejszy był start w międzynarodowych zawodach w Sprembergu. W Nowinach Jeleniogórskich (z 11 października 2011r.) w artykule Kajakarze na podium czytamy: Tradycyjnie mocną sportowo i liczną obsadę (140 zawodników z 13 klubów z Niemiec, Czech i Polski), miały zawody w kajakarstwie górskim w niemieckim Sprenbergu. W różnych konkurencjach slalomowych i kategoriach wiekowych aż dziesięć medali wywalczyli wychowankowie leśniańskiego LUKS-u Kwisa... Na czwartym miejscu sklasyfikowano najmłodszą zawodniczkę regat, Alicję Bulerę...(STOB)

Gratulujemy Ali odwagi i osiągnięć, trzymamy kciuki za jej formę i życzymy dalszych sukcesów w następnym sezonie!